Genel Bilgiler

Biyografi

Linkler:

Harvard Law School 

Worldcat

Google Kitaplar

Seçkin Yayıncılık


Deniz Çelikel, öğrenciyken radyo ve televizyon dahil çeşitli sektörlerde çalışmış, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ni bitirdikten sonra, yeminli tercüman, istatistikçi, yazılımcı, uygulama geliştirici, bilgisayar programcısı ve web tasarımcısı olarak çalışmış, Türkiye’nin ilk özel radyolarından başlayarak çeşitli radyolarda ve TRT’de sunucu ve programcı olarak da görev yapmıştır.


Yeminli tercüman olmasının yanı sıra, fikri mülkiyet haklarıyla ilgili olarak bilirkişilik görevini de yerine getirmekte ve yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kuruluşlarda seminer ve dersler vermektedir.

 

AIPPI ve PEM üyesi olan Deniz Çelikel, yurtiçi ve yurtdışında SQL, yazılım, veri madenciliği, veritabanı yönetimi ve fikri haklarla ilgili yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Çeşitli kurum ve kuruluşlara yaptığı yazılımlar dışında şirket faaliyeti olan fikri haklar konusunda da 2 program yazmıştır. (DesiIPSoft® ve DesiSoft®). Öncelikli uzmanlığı fikri mülkiyet hakları olduğu için, yazılan bu programlar dünyada kullanılanların içinde en yetkin örneklerdendir.


Programlardan biri (DesiSoft®), Türkiye’de yayınlanmış tüm sınai mülkiyet haklarıyla ilgili araştırma ve raporlama olanağı vermekte, diğeri ise (DesiIPSoft®) özellikle vekili olduğu başvuru sahiplerinin sınai mülkiyet haklarını içermektedir. DesiIPSoft® ile başvuru sahiplerine ayrıntılı raporlar hazırlanabilmekte ve standart yazışmalar bu program ile yapılabilmektedir.


"Marka Hukukunda Avrupa Birliği Adalet Divanı (ABAD) Kararları ve Yorumu" kitabının yazarıdır. 

Kurum Bilgileri

Birim
Fen Edebiyat Fakültesi
Bölüm
İstatistik Bölümü